Czym jest transport HDS i jakie są jego zalety?

Czym jest transport HDS i jakie są jego zalety?

HDS jest systemem, który polega na zainstalowaniu na pokładzie pojazdu hydraulicznego dźwigu samochodowego. To urządzenie jest bardzo popularne w branży usług transportowych. Swoje zastosowanie znajduje w budownictwie, ponieważ usprawnia wykonywanie oferowanych usług transportowych i rozładunkowych. Żuraw pozwala na samodzielny załadunek i rozładunek samochodu ciężarowego. Dzięki niemu można też wykonać różne prace remontowo-budowlane.

Co możemy transportować pojazdami HDS? Mogą to być między innymi materiały, maszyny budowlane, różnego rodzaju konstrukcje, prefabrykaty, kontenery, maszyny produkcyjne, urządzenia przemysłowe, wózki widłowe czy nawet całe konstrukcje domów. Zastosować takiego dźwigu może być naprawdę wiele.

Żuraw najczęściej jest zamontowany na samochodzie ciężarowym za kabiną kierowcy pojazdu. Czasami może jednak spotkać pojazdy z zainstalowanym dźwigiem w tylnej części wozu lub po jednej ze stron. Urządzenie to może być wyposażone w klasyczny hak. W dźwigach spotyka się także charakterystyczne chwytaki, które umożliwiają załadunek, rozładunek i transport materiałów i nietypowych rozmiarach. W ten sposób możemy bez problemu błyskawicznie załadować i rozładować towary umieszczone na paletach. Nie ma więc żadnego problemu w przemieszczeniu cegieł, kostek brukowych czy płyt betonowych.

Pojazdy oraz sam żuraw są stabilizowane podporami, dzięki czemu utrzymują się we właściwej pozycji. Takie samochody można wykorzystać w miejscach trudno dostępnych dla klasycznego żurawia wieżowego. Przy jego pomocy możemy podawać materiału budowlane na wyższe piętra. Zazwyczaj udźwigi takiego urządzenia to 2,5-16 ton. Najbardziej popularnymi gałęziami przemysłu, które wykorzystują transport HDS to przemysł drzewny, budowlany, elektromaszynowy i maszynowy.

Zalety korzystania z transportu HDS

Korzystanie z firmy transportowej, która oferuje kompleksowe rozwiązania HDS mają naprawdę wiele zalet. Decydując się na takie usługi możemy indywidualnie dopasować środek transportu do potrzeb zamawiającego. Takie przedsiębiorstwo zrealizuje zlecenie w całości, zaczynając od jego zaplanowania, przez sprawne oraz bezpieczne wykonanie załadunku, aż do rozładunku. Minimalizuje to tym samym koszty po stronie klienta. Nie musi on zatrudniać dodatkowych osób lub urządzeń do wykonania zlecenia.

Dodatkowo pojazdy HDS są przystosowane do poruszania się i pracy po terenie nieutwardzonym. Świetnie więc nadają się do zleceń branży budowlanej. W takich warunkach najczęściej wykorzystywane są ciągniki siodłowe z napędem na wszystkie koła. Żurawie zamontowane w pojazdach posiadają też montowane przedłużenia ramion. Umożliwia to przetransportowanie materiałów na dalsze dystanse i wysokości. Co więcej, takie urządzenia mogą być sterowane drogą radiową, co znacznie ułatwia ich obsługę. Profesjonalna firma gwarantuje precyzję wykonywanego zadania. Transport HDS pozwala na realizację nietypowych zadań.

Podsumowując

Transport HDS umożliwia klientom wykonanie naprawdę wielu zadań, które często są nietypowe. Dzięki zamontowanemu żurawiu na samochodzie ciężarowym, możliwe jest przeniesienie materiałów o nietypowych gabarytach. Często jest to rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne niż zamówienie standardowego żurawia wieżowego. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, aby mieć gwarancję szybkiego i bezpiecznego załadunku i rozładunku materiałów.

Inne ciekawe posty

Leave a Comment