Darmowe programy do aranżacji wnętrz

Postanawiając urządzić dom często stajemy przed licznymi trudnościami i problemami. Pojawiają się pytania czy dany kolor będzie pasował do danych mebli, czy jak urządzić mały pokoik aby był on funkcjonalny. Gdy decydujemy się urządzić nasze pomieszczenia sami, brakuje nam często przestrzennej wizji.

Z pomocą na szczęście przychodzą nam programy do aranżacji wnętrz. Pomogą nam one urządzić kuchnie, łazienkę, sypialnię czy przedpokój. W internecie znaleźć możemy mnóstwo zarówno płatnych jak i darmowych programów do wystroju wnętrz. Znaleźć również możemy osobne programy przystosowane tylko do wizualizacji łazienek czy kuchni. Możemy je zakupić przez internet, zamówić płytkę czy dostać taką płytkę jako dodatek do magazynu o tej tematyce.

Programy do aranżacji wnętrz

Google SketchUP

Jest to przede wszystkim bezpłatny program do projektowania wnętrz. Dzięki niemu możemy robić projekty za pomocą trójwymiarowych modeli. Stworzymy dzięki temu zgodny z naszymi założeniami i marzeniami projekt dowolnego pomieszczenia w naszym domu. Gdy skończymy naszą pracę można ją wyeksportować do kilku formatów (np.. JPG czy TIF). Aplikacja ta ma również przydatną funkcję, która pomoże nam dobrać odpowiedni kolor ścian do mebli czy połączyć odpowiednie oświetlenie do naszego pomieszczenia.

Roomtodo

Jest to dosyć świeża aplikacja, która za darmo pozwala na projektowania pomieszczeń w 3D. Nie musimy nic płacić ani nawet rejestrować się aby skorzystać z tego programu. Za pomocą wcześniejszego wgrania planu wnętrza możemy zdefiniować każde pokój oraz wybrać odpowiednie elementy wykończenia jak i wyposażenia. Również dostępny jest widok 2D. Niestety nie możemy w Roomtodo projektować mebli. Aplikacja ta jest dostępna na stronie www.roomtodo.com (tylko w wersji anglojęzycznej).

Power Net+

Jest to kolejny bezpłatny program do aranżacji wnętrz. Potrzebujemy do tego tylko komputera oraz internetu, ponieważ projektować będziemy online. W tej aplikacji mamy bardzo rozbudowaną bazę elementów. Możemy wybrać meble, płytki (nawet z dekoracją), schody, okna, panele ścienne, fakturę oraz kolor danych elementów. Sprawia to, że program ten idealnie nadaje się do projektowania kuchni czy łazienki. Nie ważne w jakim etapie projektu jesteśmy, możemy podejrzeć go w formie 3D. Co więcej pozwala on na aranżację wnętrz pomieszczenia o nietypowych wymiarach, dzięki temu więc z łatwością możemy wystroić nasz przedpokój czy korytarz. Power Net+ ma również kilka przydatnych funkcji takich jak zapobieganie kolidowania ze sobą różnych elementów czy automatyczne dostawianie elementów do ścian (np.. Mebli).

Ikea Home Planner

Jest to dedykowana aplikacja producenta mebli, którego wszyscy bardzo dobrze znamy. Jest to program darmowy i oferuje bardzo bogatą bazę elementów. Jest to program, który instalujemy na swoim komputerze zamiast wchodzić na stronę w przeglądarce. Dodatkowo otrzymujemy od razu wycenę mebli, które wybierzemy. Możemy projektować w 2D jak i w 3D a nasza pracę możemy zapisać i w dowolnej chwili do niej wrócić. Jednym z większych minusów (zależy jak dla kogo) jest to, że nie można dodać innej bazy elementów. Jest to program poświęcony tylko producentowi IKEA co dla miłośników tego sklepu nie będzie żadnym problemem. Jest również osobny program tego producenta do projektowania kuchni – Ikea Home Planner Kitchen.

 

Programów i aplikacji do aranżacji wnętrz jest całkiem sporo. Mamy więc bardzo duży wybór (te, które przytoczyliśmy wyżej nie są tymi jedynymi). Warto więc poszperać trochę w internecie i wybrać ten najodpowiedniejszy dla nas. Są również płatne programy, które oferują nam o wiele więcej przydatnych funkcji, jednak te darmowe powinny zupełnie wystarczyć do podstawowego projektowania wnętrz.

12345 (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Inne ciekawe posty

Leave a Comment