Malowanie drewnianej elewacji

Awatar użytkownika
klapek
Posty: 231
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:46 pm

Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: klapek »

Tak jak w temacie... Przymierzam się do malowania drewnianej elewacji. Chciałbym do tego zatrudnić sprawdzoną firmę. Wiecie coś na ten temat? Sporo dobrego w internecie czytałem o tej https://www.alpinisci.com.pl/uslugi/mal ... rewnianej/ . Słyszeliście o niej? Warto w nią zainwestować? Czekam na wasze opinie, dzięki za pomoc!
Pomiędzy biedą a szczęściem istnieje głęboka przepaść. Nadzieja przerzuca przez nią most, ale wisi on w powietrzu.
Wronka
Posty: 286
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:16 pm

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: Wronka »

A czy ktoś z Was ma może elewację wykonaną z desek kompozytowych wpc? Widziałam ostatnio na stronie internetowej fabrykatarasow/pl/kategoria-produktu/deski-kompozytowe-wpc/deski-elewacyjne/, że takie właśnie deski na elewację oferuje na przykład firma Fabryka Tarasów. Wydaje mi się, że taka elewacja może całkiem nieźle wyglądać. A wy jak sądzicie?
azabora
Posty: 103
Rejestracja: czw sie 27, 2020 8:09 am

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: azabora »

Sama nie wiem, co mam dobrać i jak mam się ogólnie zdecydować. Sprawdzam antyrefleks co to i co to daje w mieszkaniach. Na pewno jednak mam problem z tym, że nie mogę dobrać kolorów. A co do Was, to potrzebujecie jakiegoś impregnatu. To na pewno pozwoli Wam odpowiednio działać.
daro2
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:40 am

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: daro2 »

Nigdy nie miałem drewnianej elewacji. Do tej pory zawsze tylko farbą była całość malowana. Teraz mam taki pomysł żeby na części ścian położyć coś bardziej trwałego i niebrudzącego. Na przykład Joniec ma płytki elewacyjne piano, które przypominają łupany kamień. Byłoby takie wykończenie i problem śladów dłoni przy wejściu by zniknął.
suter
Posty: 478
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:44 pm

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: suter »

Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to, że niestety czasem pojawia się efekt biedronki na elewacji . Nie jest to odpowiedniej jakości efekt, dlatego wiele osób stara się go zniwelować. Na szczęście są na to odpowiednie sposoby.
kasiunia
Posty: 224
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:33 pm

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: kasiunia »

Trzeba przyznać ,że drewniana elewacja to dzisiaj rzadkość , co nie oznacza ,że się nie zdarza. Tak czy inaczej potrzebna nam będzie dobra =https://nobiles.pl/porady/drewno/malow ... do drewna , bo przecież chodzi o to aby nie malować zbyt często tej elewacji. Ponadto farba ta musi charakteryzować się określonymi cechami i być wytrzymałą na warunki atmosferyczne.
kasiunia
Posty: 224
Rejestracja: czw mar 04, 2021 2:33 pm

Re: Malowanie drewnianej elewacji

Post autor: kasiunia »

Trzeba przyznać ,że drewniana elewacja to dzisiaj rzadkość , co nie oznacza ,że się nie zdarza. Tak czy inaczej potrzebna nam będzie dobra farba do drewna , bo przecież chodzi o to aby nie malować zbyt często tej elewacji. Ponadto farba ta musi charakteryzować się określonymi cechami i być wytrzymałą na warunki atmosferyczne.
ODPOWIEDZ