Jak oszczędzić na budowie domu?

budowy domu jest wyższa najczęściej o 15% od wstępnych założeń. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie parę wskazówek, które pozwolą Ci sporo oszczędzić na inwestycji.

Szukaj informacji

W naszych czasach mamy ogromne ilości informacji, z których możemy korzystać aby zdobyć wiedzę na dany temat. Wcześniej głównie korzystało się z prasy branżowej jednak wszystko się zmienia na naszą korzyść. Bardzo dużo portali dotyczących tej branży dzieli się wskazówkami oraz przepisami na udany remont bądź budowę domu. Co więcej możemy skorzystać z rad ekspertów przez internet bez konieczności szukania kogoś zewnątrz. Z pomocą również przychodzi serwis Youtube (www.youtube.com) gdzie możemy znaleźć mnóstwo wideo na temat przygotowania budowy, instalacji urządzeń czy wiele wiele innych.

Planuj mądrze

Inwestor zaczynając takie przedsięwzięcie zmaga się z wieloma problemami. Warto na etapie planów rozpatrzyć wszystkie możliwe opcje oraz rozważyć różne scenariusze. Pozwoli to nam zabezpieczyć się przed niespodziankami. Oczywiście nie wszystko przewidzimy więc trzeba się z tym liczyć. Zdarza się, że ludzie wyceniają prace na podstawie rozmów z rodziną czy przyjaciółmi. Problem w tym jest taki, że ceny na rynku dynamicznie się zmieniają, więc warto systematycznie go obserwować.

Wybierz dobry system

Jedną z najważniejszych decyzji u inwestora powinno być wybranie systemu w jakim chcemy budować swój dom. Budowa systemem gospodarczym często pozwala nam zaoszczędzić 10-20%. Wtedy inwestor część pracy wykonuje samodzielnie. Ta metoda pozwala również na dostosowanie tempa pracy do możliwości finansowych. Zwolenników tej opcji nie brakuje, wciąż wielu amatorów budownictwa stara się postawić swój dom – i bardzo często się im to udaje.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie jednej firmy do zbudowania całego domu. Wykonają oni całą robotę i na koniec po prostu przyniosą nam klucze. Należy się jednak liczyć z tym, że generuje to najwyższe koszty. Znalezienie sprawdzonego wykonawcy może być wyzwaniem, dlatego warto przeszukać opinie w internecie. Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością to, że przy jakimkolwiek problemie pomocy szukać będziemy u tej samej firmy.

Wybór fachowców

Jest to również bardzo ważna sprawa. Z pomocą przyjdą nam znajomi oraz marketing szeptany. Warto sprawdzić wszystkie opinie na temat danych fachowców aby zaoszczędzić sobie niespodzianek. Dobre elementy takie jak drzwi, okna czy panele to tylko połowa sukcesu. Bardzo istotne jest to, kto będzie te elementy montował.

Gwarancja i bezpieczeństwo

Niby jest to sprawa oczywista, jednak nadal bardzo często zdarza się to na polskich budowach. Konieczność spisania warunków, jest w interesie właściciela budowy. Sporządzenie umowy pomoże nam podczas nieporozumień i reklamacji. Unikniemy zaskoczeń i mamy pewność, że pewnego dnia nasza ekipa budowlana nie zniknie bez słowa.

Porównywanie materiałów budowlanych

Jednym z lepszych sposobów na oszczędzanie podczas budowy domu jest samodzielny zakup materiałów budowlanych. Często jednak zdarza się, że firmy posiadają współpracę z różnymi podwykonawcami i zapewniają nas o najlepszej jakości. Warto jednak sprawdzić to samodzielnie i porównać dostępne na rynku materiały, które chcemy użyć. Jest to dosyć czasochłonna czynność jednak może ona nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złoty.

Powyższe wskazówki pomogą wam w sposób przemyślany przejść przez budowę domu bez żadnych niespodzianek. Dzięki temu zaoszczędzicie sporo pieniędzy i będziecie mogli je wydać na bardziej pożyteczne rzeczy niż błędy i niedopatrzenia wasze lub fachowców.

12345 (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Inne ciekawe posty

One Thought to “Jak oszczędzić na budowie domu?”

  1. Z kolei ja uważam, że na budowie domu nie ma co oszczędzać. Na żadnym jego elemencie. W końcu mamy tam mieszkać przez wiele, wiele lat…

Leave a Comment