Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak wiadomo każde dziecko już wyrasta z swojego pokoju. Z czasem meble czy po prostu funkcjonalność pomieszczenia nie jest dostosowana do wieku naszego dziecka. Ważne jest więc to aby wystroić wnętrze od nowa tak aby nastolatek dobrze się w nim czuł. W tym artykule opiszemy najlepsze trendy w tej dziedzinie oraz spróbujemy was naprowadzić na niektóre pomysły, które mogą spodobać się waszemu większemu już dziecku 😉

Minikawalerka

W życiu dziecka zawsze nadchodzi ten czas kiedy wraca ono co raz później do domu, ma bogatsze życie towarzyskie, głośniej słucha muzyki w pokoju czy sprowadza do niego znajomych. Warto więc zastanowić się nad różnymi rozwiązaniami, które pomogą zarówno wam jak i waszemu dziecku w wspólnym życiu rodziny. Można rozważać nad wyciszeniem ścian czy wstawieniem bardziej solidnych drzwi, które nie będą tak bardzo przepuszczały dźwięku. Same meble również z czasem przestają być funkcjonalne dla nastolatka. Z pokoju młodzieżowego robi się taka minikawalerka gdzie dziecko będzie miało dostęp do tak naprawdę wszystkiego. Przyda się więcej szaf na garderobę czy zamkniętych szafek na rzeczy osobiste. Same biurko z czasem może okazać się już za małe i warto rozważyć większy blat. W pokoju powinno być również miejsce na różnego rodzaju sprzęty. Jest to czas kiedy nastolatek rozwija czy szuka swoich talentów, więc powinien mieć miejsce na sprzęt muzyczny, komputerowy czy jakiekolwiek inne rzeczy związane z potencjalnym hobby nastolatka. Nie zapomnijmy również o telewizorze, który może mu się przydać przy leniwych dniach wolnych od nauki. Również powinna być przestrzeń do goszczenia znajomych i przyjaciół. Gdy nie ma miejsca na dodatkowe fotele, warto zastanowić się nad wymianą łóżka na rozkładaną kanapę.

Nowy styl

Oczywiste jest to, że dziecięcy styl pomieszczenia z czasem zacznie przeszkadzać nastolatkowi. Warto więc razem z nim przejrzeć różne katalogi i wybrać to co najbardziej będzie mu odpowiadać. Bardzo popularnym stylem ostatnio jest styl skandynawski. Zapewnia on stonowaną i uniwersalną przestrzeń, którą łatwo rozbudować o kolejne dodatki aranżacyjne. Często nastolatkom bardziej odpowiada styl nowoczesny. Proste, geometryczne meble, kolorystyka minimalistyczna bądź bardziej drapieżna. Meble powinny być również solidne ale nie zajmujące dużej ilości miejsca. Oczywiście nie możemy skreślać klasyki. Zależnie od charakteru dziecka, przypadną mu do gustu różne style więc dekoracyjne uchwyty czy lampy albo dekoracje ścienne na pewno nie zaszkodzą.

Modne aranżacje

Pokój nastolatka musi być urządzony na czasie. Oznacza to, że musimy znać preferencje naszego dziecka, dlatego warto z nim współpracować przy urządzaniu pokoju. Uniwersalna baza pozwoli na łatwe dostosowanie dodatków do wymaganej atmosfery w pomieszczeniu. Proste formy oraz jasna kolorystyka doskonale sprawdzi się w różnych stylach. Przy okazji jest to również często bardziej ekologiczne rozwiązanie, a świadomość o ratowaniu Ziemi ciągle rośnie. Jeżeli nasze dziecko ma romantyczną duszę czy pragnie być odkrywcą i chce sporo podróżować warto zastanowić się nad innymi stylami, gdzie będzie ono czuć się komfortowo.

Pokój nastolatka to zdecydowanie najtrudniejsze pomieszczenie do wystrojenia wnętrz. Jako rodzice chcemy dać swojego dziecku wszystko co najlepsze a przy okazji sprawić żeby jego pomieszczenie dawało mu wszystko co trzeba aby czuło się ono komfortowo. Jest to bardzo trudne zadanie i wymaga współpracy obydwu stron.

12345 (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Inne ciekawe posty

One Thought to “Jak urządzić pokój młodzieżowy?”

  1. Tego typu urządzanie pokoju to bez wątpienia trudne zadanie. Ale generalnie jestem zdania, że wszystko da się zrobić 🙂

Leave a Comment