Rodzaje narożnik do salonu

Rodzaje narożnik do salonu

Obecnie na rynku możemy znaleźć całkiem sporo narożnik do salonu, dlatego wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego może być naprawdę trudnym zadaniem dla niektórych. Musimy dopasować nie tylko bryłę narożnika, ale także jego kolor oraz wygląd. Warto jednak pamiętać, że to funkcjonalność narożnika jest najważniejsza. Musimy wiec dopasować mebel do potrzeb wszystkich domowników. Poniżej dowiesz się, jakie są rodzaje narożników i dla kogo będą one najlepsze.

Narożniki jedno oraz dwu elementowe

Są to narożniki, które świetnie nadają się do mniejszych salonów. Zajmują one zdecydowanie o wiele mniej miejsca niż standardowa sofa i dwa fotele. Eliminujemy tutaj także pusty kąt w rogu, czego nie możemy zrobić decydują się na sofę oraz fotel. Dzięki temu optycznie powiększamy przestrzeń naszego pomieszczenia. Duży narożnik gwarantuje taką samą ilość siedzisk co wcześniej wymienione rozwiązanie, jeżeli jednak komuś zależy na jeszcze większej ilości miejsc siedzących, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby do mebla wypoczynkowego dołączyć pufę. Może być ona również dodatkowych schowkiem na różne rzeczy. Niestety takie narożniki nie możemy dowolnie modyfikować, jednak nie jest to wymagana funkcja w mniejszych salonach.

Narożnik modułowy

Jest to świetny typ narożnika, który możemy dowolnie modyfikować. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zmieniać położenie różnych elementów mebla. W taki sposób dostosujemy narożnik do różnych sytuacji. Nie będzie wtedy żadnego problemu, aby pomieścić wszystkich znajomych na imprezie, czy członków rodziny przy rodzinnym spotkaniu. Decydując się na narożnik modułowy możemy dowolnie wybierać ilość elementów w różnych wielkościach oraz konfiguracjach. Musimy jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie więcej kosztuje. Kupując mebel wypoczynkowy nie możemy oszczędzać, ponieważ będzie to miało znaczący wpływ na kondycję narożnika na przestrzeni lat.

Funkcje narożnika

Oferta z narożnikami do salonu jest tak naprawdę dopasowana do każdej osoby. Posiadają one naprawdę wiele funkcji, które ułatwiają relaks w tym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem może być narożnik z funkcją spania. Dzięki temu otrzymamy mebel wypoczynkowy, który za dnia będzie wygodną kanapą, a w nocy komfortowym łóżkiem. Jeżeli więc często nocujesz gości lub mieszkasz w kawalerce i chcesz zaoszczędzić więcej miejsca, zdecyduj się na narożnik z funkcją spania. W ten sposób zrezygnujesz z łóżka i będziesz mógł cieszyć się optycznie większym salonem.

Jednak oprócz funkcji spania, świetna jest także funkcja relaksu. Przydaje się ona przy dziennym odpoczynku w salonie. Decydując się na taki model narożnika otrzymujesz regulowane zagłówki oraz siedziska. Dzięki temu możesz oglądać swój ulubiony film nawet w pozycji leżącej bez rozkładania całego narożnika czy zajmowania wszystkich siedzisk. Wszyscy domownicy z pewnością będą z tego zadowoleni, ponieważ każdy woli odpoczywać w innej pozycji.

Zakup odpowiedniego narożnika wcale nie jest takim prostym zadaniem jakim się wydaje. Musimy dopasować odpowiednią bryłę, kolor oraz funkcje mebla. Warto więc wziąć pod uwagę predyspozycje swojego wnętrza oraz potrzeby naszych domowników. W ten sposób bez problemu wybierzemy coś odpowiedniego do naszego mieszkania.

Inne ciekawe posty

Leave a Comment