Wodoodporne taśmy LED – zastosowanie

Taśmy LED można wykorzystywać w wielu miejscach. W tym także w łazienkach i ogrodach. Bardzo ważny jest jednak wybór odpowiednich taśm. Nie mogą być to najtańsze i najprostsze taśmy LED. W łazienkach jest dużo wilgoci i najprostsze taśmy zepsułyby się pod wpływem tej wilgoci.

Łazienka – gdzie użyć taśm LED?

Posiadając wodoodporne paski LED możemy podświetlić obudowę wanny lub brodzik w prysznicu. Tak samo możliwe jest wyznaczenie umownej granicy kąpieli, jeśli nie posiadacie brodzika. Wystarczy umieścić taśmę LED w szerszej fudze pomiędzy kafelkami. Jeśli ktoś posiada domowe spa to może je ładnie podświetlić. Nada to fajny klimat podczas kąpieli. Moim zdaniem warto też podświetlić za pomocą paska LED lustro w łazience. Może to pomóc przy nakładaniu makijażu lub goleniu się. Następnym pomysłem jest nocne podświetlenie WC, szafek czy umywalki. Do zastosowań łazienkowych , gdzie taśma może mieć  kontakt z wodą najlepiej użyć taśm o klasie IP68. Przy wyborze należy też kierować się jasnością oświetlenia jakie chcemy uzyskać. Podświetlenie lustra będzie wymagało taśmy LED o większej mocy niż podświetlenie umywalki czy wanny, które pełnią rolę czysto dekoracyjną.

Ogród – czy to bezpieczne?

Taśmy Led można także używać na zewnątrz budynków. Ty należy zaopatrzyć się w taśmy wodoszczelne z klasą IP67, które posiadają osłonę gumową. Takie taśmy powinny przetrwać ulewy i mrozy. Jak można je wykorzystać na zewnątrz? Jest dużo pomysłów i wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni. Możemy na przykład podświetlić ścieżki ogrodowe. Możemy podświetlić także podjazd do garażu, aby był doskonale widoczny, gdy zapada zmierzch. Jeśli ktoś ma ogród pełen kwiatów i skalniaków, to także może wykorzystać zalety taśm LED i ładnie podkreślić światłami swój wymarzony ogród. Jakiekolwiek oczka wodne i kaskady są warte oświetlenia, jeśli chcemy się delektować naszym ogrodem również po zmierzchu. Jeśli posiadamy schody zewnętrzne to bezpieczniej byłoby je oświetlać, aby zwiększyć bezpieczeństwo nasze i naszych gości. Altany ogrodowe mogą otrzymać doskonały klimat jeśli odpowiednio zadbamy o ich oświetlenie. W takim miejscu będzie przyjemnie spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi w ciepłe wieczory.

Inne zastosowania

Taśmy LED można zastosować wszędzie. Mogą się przydać w piwnicach i strychach czy innych pomieszczeniach gospodarczych. Można w te sposób oświetlić swój bagażnik. Przydatne też może być na różnych działkach rekreacyjnych, szklarniach czy namiotach. Jeśli użyjemy wodoodpornych to możemy w ten sposób ozdobić pojazd wodny.

Podsumowanie

Jak widać są różne pomysły na zastosowanie taśm LED. Wyżej wymieniliśmy głównie te, gdzie najlepiej skorzystać z taśm wodoodpornych, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Dobór odpowiednich pasków LED zależy od tego jakie światło chcemy, jaki kolor i temperatura światła oraz jak długość. Jeśli chcemy delikatne oświetlenie, np. przy wannie to możemy użyć taśm z standardowymi diodami 3528 i małym lub średnim zagęszczeniem o dowolnym kolorze światła. W przypadku lustra już potrzebujemy jaśniejszych diod 5050 oraz średniego lub dużego zagęszczenia oraz najlepiej jakby to było światło białe o ciepłej lub neutralnej barwie.

Inne ciekawe posty

Leave a Comment