Rodzaje narożnik do salonu

Rodzaje narożnik do salonu

Obecnie na rynku możemy znaleźć całkiem sporo narożnik do salonu, dlatego wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego może być naprawdę trudnym zadaniem dla niektórych. Musimy dopasować nie tylko bryłę narożnika, ale także jego kolor oraz wygląd. Warto jednak pamiętać, że to funkcjonalność narożnika jest najważniejsza. Musimy wiec dopasować mebel do potrzeb wszystkich domowników. Poniżej dowiesz się, jakie są rodzaje narożników i dla kogo będą one najlepsze.

Czytaj więcej

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak wiadomo każde dziecko już wyrasta z swojego pokoju. Z czasem meble czy po prostu funkcjonalność pomieszczenia nie jest dostosowana do wieku naszego dziecka. Ważne jest więc to aby wystroić wnętrze od nowa tak aby nastolatek dobrze się w nim czuł. W tym artykule opiszemy najlepsze trendy w tej dziedzinie oraz spróbujemy was naprowadzić na niektóre pomysły, które mogą spodobać się waszemu większemu już dziecku 😉

Czytaj więcej

Typy farb mineralnych

Farby mineralne to są takie farby, których spoiwem nie jest żywica a surowce mineralne. Najczęściej jest to krzemian potasowy lub wapno gaszone. Farby mineralne były popularne dawno temu i dziś korzysta się z nich co raz rzadziej. Jednak decydują się na nie alergicy, rodzice małych dzieci czy konserwatorzy zabytków. Częściej farby te używane są do pokrycia ścian nie wewnętrznych a zewnętrznych ze względu na odporność na wilgoć oraz wysoką gazoprzepuszczalność. Wśród dostepnych farb mineralnych można wyróżnić farby wapienne, cementowe oraz silikatowe.

Czytaj więcej